جوش نخوردگی استخوان یا نان یونیون

یکی از موارد نسبت شایع در ارتوپدی که بعضا با آن روبرو هستیم جوش نخوردگی استخوان است .


جوش نخوردن به دنبال شکستگی استخوان بلند باعث عوارض قابل توجهی در هنگام وقوع می شود. عوامل خطر به شکستگی های خاص بستگی دارد، اما تأثیر متقابل پیچیده ای از شدت آسیب، بیماری های همراه، داروی بیمار و عفونت وجود دارد. اکثر جوش نخوردن ها پس از شکستگی های استخوان بلند اتفاق می افتد که استخوان درشت نی، استخوان ران، ساعد، بازو و ترقوه غالب است. علیرغم علاقه به تقویت بیولوژیکی ترمیم شکستگی، اکثر جوش نخوردن ها را می توان به طور موثر با تکنیک های جراحی مرسوم مدیریت کرد. در این بررسی ما مروری بر عوامل خطر برای جوش نخوردن و نتیجه پس از مدیریت جراحی ارائه می‌کنیم.


نان یونیون


بیماران که اعتیاد به سیگار و دخانیات دارند ؟

این بیماران ابتدا باید دخانیات را کاملا ترک کنند .

هر زمانی که ترک را شروع می‌کنند روند درمان جلو می‌رود وگرنه با اختلال جدی مواجه می‌شوندچه علائمی باشه استخوان جوش نمی خوره ؟

عکس رادیولوژی اولین قدم در تشخیص است در غیر این صورت میتوان از سی تی اسکن کمک کرد .

همچنین در ظاهر نیز بیمار از دردناک بودن ناحیه و درد در راه رفتن ، انحراف یا ورم ممکن است شکایت داشته باشد.حال چه می‌شود اگر این اتفاق بیفتد ؟

بیمار پس ۶ ماه از شکستگی اولیه اگر علائم جوش خوردن طبق نظر جراح حاصل نشد وارد اقدامات لازمه بنابر سن و شرایط بیمار میشود .


جوش نخوردگی ساق یا ران درمان با ایلیزاروف

عدم جوش خوردن عفونی ساق پا و استخوان ران در ارتوپدی بالینی رایج است ، با این حال، درمان این بیماری ها هنوز برای جراحان ارتوپد یک چالش بوده است . برخی از عوامل مرتبط معمولاً جوش نخوردن عفونی را پیچیده می‌کنند، از جمله از دست دادن استخوان و بافت نرم، چندین سینوس، بدشکلی‌ها، نابرابری‌های طول اندام و عفونت پلی‌باکتریایی. چندین روش با موفقیت در درمان جوش نخوردن عفونی درشت نی و استخوان ران، از جمله پیوند استخوان، انتقال بافت آزاد و سیمان آنتی بیوتیکی به کار گرفته شده است، اما این درمان ها دارای محدودیت های آشکاری مانند عوارض ناحیه اهدا کننده، شکستگی استرسی و محدودیت اندازه هستند.

علاوه بر این، هیچ یک از این درمان ها نمی تواند به جراح توانایی درمان جوش نخوردن عفونی مرتبط با عوامل ذکر شده را به طور همزمان بدهد. این توانایی با استفاده از روش های ایلیزاروف امکان پذیر است. روش های ایلیزاروف می توانند عفونت را ریشه کن کنند، نقایص استخوانی را جبران کنند وجوش خوردن استخوان را از طریق هیستوژنز پیشرونده استخوان تقویت کنند ، در عین حال می توانند ناهنجاری ها و ناهماهنگی طول اندام را در طول دوره انتقال استخوان اصلاح کنند.


روش های ایلیزاروف بر اساس اصول استخوان سازی حواس پرتی است. این شامل یک حمل و نقل استخوانی سگمنتال است که در آن کورتیکوتومی در متافیز انجام می شود و استخوان به تدریج منحرف می شود. استفاده از روش های ایلیزاروف در درمان جوش نخوردن عفونی به میزان عفونت، نوع جوش نخوردن عفونی و وضعیت بافت نرم بستگی دارد. برای از بین بردن عفونت، انجام رزکسیون رادیکال استخوان نکروزه و بخش های عفونی بسیار مهم است . سپس از انتقال داخلی استخوان برای بازسازی نقص سگمنتال باقی مانده استفاده می شود .


تاکنون گزارش های متعددی در مورد درمان جوش نخوردن عفونی درشت نی و استخوان ران به روش ایلیزاروف وجود دارد و به تدریج درمان اصلی جوش نخوردن عفونی بوده است. جوش نخوردن عفونی درمان شده با روش ایلیزاروف در اکثر مطالعات نتیجه رضایت بخشی به دست آورده است مطالعه منبع.

شما نیز دچار چنین مشکلی هستید ؟

گروه مادیار درمان با هدف بهبود بیماران و افزایش رضایت مندی

بهترین پزشکان و متود های درمانی را به بیماران ارایه میکند

بهترین جراحان ارتوپدی
بهترین ارایه خدمات مشاوره ای
ارایه بهترین تجهیزات جراحی

نتایج بعضی از جراحی ها

بهترین نتایج جراحی با بهترین استاتید ارتوپدی ایران


جوش نخوردگی را با بهترین متد درمان کنید

روند درمان

شروع درمان

پس از اتمام مراحل اولیه

بیمار جهت بستری و هزینه های جراحی اقدام مینماید.

هزینه ها بسته به نوع عمل و مراحل عمل و نوع بیمارستان متغییر است

تشخیص

با بررسی ازمایشات و معاینات ، نوع مشکل و شدت و گستردگی ان تعیین میگردد و میزان حدودی از روند درمان و سلامت را با بیمار در جریان گذاشته میشود


ازمایشات

در این مرحله شما ابتدا توسط پزشک ارتوپد ویزیت و معاینه میشوید سپس بررسی های ظاهری ، سابقه بیماری و عمل های قبلی ، عکس های رادیولوژی ، سی تی اسکن و ازمایشات خونی و عفونی کنترل میگردد .

+1 787 678 000

Help Center 

مادیار درمان الیزاروف

09109253298

02166964459

WELCOME

گروه مادیار درمان ارایه کننده خدمات و تجهیزات و مشاوره ارتوپدی


فروشگاه
سایدبار
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من